11:42, 13 Tetor 2017

Trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger, nuk e ka përjashtuar mundësinë e largimit të Alexis Sanchez dhe Mesut Ozil në afatin kalimtar të janarit.

“Posa je në situatën tonë, mund ta vizualizosh çdo zgjidhje. Është e mundur (që Sanchez mund të largohet)”, tha Wenger.

“Gjithmonë kam thënë që vetëm pse nuk gjetëm marrëveshje, kjo nuk nënkupton që do ata do të largohen”, shtoi ai më pas.

“Të dy lojtarët janë të lumtur këtu – shpresoj që situata mund të ndryshojë”.