20:20, 21 Prill 2017

U shprehen të bindur se do ta kenë mbështetjen e shumë deputetëve.

Por, mocioni i Nismës për Kosovën, që synim ka rrëzimin e qeverisë së Isa Mustafës, ende nuk i ka mbledhur 40 nënshkrimet e nevojshme. Kjo është edhe arsyeja pse kjo iniciativë nuk është proceduar ende në Kryesi të Kuvendit, njofton Klan Kosova.

Megjithatë, kryetari i Nismës, Fatmir Limaj, ende po beson në suksesin e saj.

Bile, Limaj, u shpreh i bindur se jetëgjatësia e kësaj qeverie dhe mbajtja ose jo e zgjedhjeve të parakohshme, do të dihet definitivisht në dy javët e ardhshme.

Me detajet ndiqeni kronikën e gazetarit Dibran Istrefi.

 

 

Interesante