9:37, 13 Korrik 2017

Duke filluar nga mbrëmja e kësaj të enjte, kryeqyteti do të jetë nikoqir i shumë artistëve më famë botërore.

Kjo pasi me ta do të nis dhe edicioni i nëntë i ”Pri-Film Fest”, për të cilin festival tashmë gjithçka është gati, transmeton Klan Kosova.

Këtë ngjarje kulturore në vend, to ta sjell edhe më afër tek ju Klan Kosova, me transmetimin e saj të përnatshëm të drejtpërdrejtë.

Hapja zyrtare e ”Pri Film Fest” do të bëhet me shfaqjen premier të filmit të njohur ndërkombëtar ”Unwanted”  (T’padashtun) nga regjisori Edon Rizvanolli.

Pikërishit në hapjen e edicionit të nëntë të këtij festivali ku do të bëhet në Teatrin Kombëtar dhe në sheshin ”Nëna Terezë”, në mesin e befasive të shumta do të jetë dhe mysafiri special, regjisori Paul Heggis.

Heggis njihet për bagazhin e tij të gjerë kulturo-artistik njëherit dhe fitues i çmimeve Oscar, transmeton Klan Kosova.

Intervistat e shumta të artistëve ndërkombëtar  do të mund t’i ndiqni drejpërdrejt në transmetimin e ”Pri Film Fest” në Klan Kosova.

 

Interesante