15:35, 17 Korrik 2017

Ylli brazilian, Neymar, është inkurajuar që të largohet nga Barcelona, nga miqtë e tij, në mënyrë që, sipas tyre, të dalë nga hija e Lionel Messit, pohon gazeta Sport.

Braziliani kaloi në Camp Nou më 2013 dhe është nën kontratë deri më 2021, ku klauzola e tij kushton 20 milionë euro.

Klubet si Manchester United, Manchester City dhe Paris Saint-Germain të gjitha priten të interesohen për Neymar, në rast se ish-ylli i Santos vendos të largohet nga Barcelona.

Interesante