9:00, 13 Shkurt 2018

Keni provuar shumë kremëra dhe produkte të tjera të bukurisë por megjithatë lëkura juaj nuk duket ashtu si do të doni.

Në fakt, shumica e produkteve të bukurisë edhepse mund të kushtojnë shumë, kanë më shumë efekte anësore negative se sa i bëjnë mirë lëkurës tuaj.

Zgjidhja e problemit është e lehtë, ajo është në kuzhinën tuaj.

Ushqimi  i shëndetëshëm është gjithmonë opsioni më i mirë jo vetëm kur bëhet fjalë për mirëqenien e përgjithshme por edhe për lëkurën tuaj, transmeton Klan Kosova.

Më poshtë janë disa prej ushqimeve që po t’i përfshini në regjimin tuaj ushqimor, lëkura juaj do të shkëlqejë dhe do të duket më e freskët se kurrë.

Çokollata e zezë

 

Vaji i kokosit

Salmoni

Karrotat

Papaja

Selino

Specat e kuq

Spinaqi

Farat e ndryshme