15:01, 13 Tetor 2017

Instituti Hidrometeorlogjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë kësaj funjave në vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-5  gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 19-22 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi maksimale deri 6m/s”, bën të ditur IHMK, transmeton Klan Kosova.