8:36, 14 Qershor 2017

Aktorja e njohur Anita Pallenberg, ka vdekur në moshën 73-vjeçare, transmeton Klan Kosova.

Mikja e ngushtë e aktores Stella Schnabel njoftoi të martën lajmin për vdekjen e saj në Instagram.

Anita ishte në lidhje me anëtarin e Rolling Stones Keith Richards nga 1967 deri në 1980 dhe ndanë dy fëmijë se bashku, Marlon dhe Angela, por kurrë nuk u martuan.

“Unë kurrë nuk kisha takuar një grua si ty Anita. Mendoj se askush në këtë univers nuk ishte si ti. Askush nuk më ka kuptuar aq mirë. Ju më treguat si të rritem. Unë isha një vajzë e vogël duke menduar se isha e madhe, por u bëra një grua duke ju njohur. Mikja ime më e mirë. Gruaja më e mirë që e kam njohur ndonjëherë. Faleminderit për mësimet më të rëndësishme. Shko në paqe, ti gjithmonë do të jesh në zemrën time”, shkroi Stella së bashku me një fotografi të saj dhe Anitës.

https://www.instagram.com/p/BVSvRYVHPTM/

Interesante