16:13, 8 Tetor 2017

Lojtari numër një i botës në tenis, Rafale Nadal, ka mposhtur 6-2, 6-1, Nick Kyrgios në finalen e China Open dhe kështu ka fituar titullin e gjashtë për këtë sezon, njofton Klan Kosova.

Australiani Kyrgios filloi mirë, por më pas mposhti vetën pasi humbi toruan gjatë ndeshjes.

I 19-ti i botës nuk e mori vetën gjatë ndeshjes, madje edhe u dënua me një pikë për shkak se vazhdonte tërë kohen të ankohej.

klankosova.tv