8:22, 8 Nëntor 2017

Tenisti britanik, Andy Murray shpreson që tu rikthehet grave nga Brisbane në janarin e vitit të ardhshëm.

Kjo pritet të ndodh kur Murray të shërohet plotësisht dhe siç ka thënë kur të jetë 100 për qind i gatshëm, shkruan BBC, përcjellë Klan Kosova.

Ai mposhti numrin dy të botës, Roger Federer me rezultat 6:3, 3:6 dhe 10:10 – në një ngjarje të organizuar për bamirësi në Glasgou.

Kjo qe hera e parë për 30 vjeçarin që ka luajtur në publik që prej humbjes në Sam Querrey në Wimbledon gjatë muajit korrik.

“Jam në mënyrë të konsiderueshme në një pozitë më të mirë sesa në fund të Wimbledon dhe në grumbullimin e US Open”, ka shtuar ai.

“Ecja ka qenë një problem i madh për mua”, ka thënë Murray.