20:26, 14 Nëntor 2017

Krahas flamurit të Kosovës e atij të Lidhjes Demokratike të Kosovës, është vendosur edhe ai i Aleancës Kosova e Re.

Për herë të parë pasi arritën marrëveshje për koalicion, në fshatin Prelez i Muhaxherve në komunën e Ferizajt bënë fushatë për balotazhin e 19 nëntorit, njofton Klan Kosova.

Aty para të pranishmëve kanë folur, kandidati për kryetar nga LDK, Muharrem Svarqa, kryetari i LDK-së, Isa Mustafa dhe deputeti nga AKR, Labnot Tahiri.

Kronikë nga Dibran Istrefi.