18:15, 15 Korrik 2017

Garbine Muguruza nga Spanja e ka fituar titullin e saj të parë në Wimbledon në konkurrencën e femrave pasi e mposhti në finale kampionen e pesëfishtë, Venus Williams, 7:5 dhe 6:0, transmeton Klan Kosova.

Mbretëresha e turneut më të famshëm për sportin e tenisit, Wimbledon, është tenistja, Garbine Muguruza.

Ajo e mposhti me shumë lehtësi në finale tenisten, Venus Williams – 7:5 dhe 6:0, për ta fituar për herë të parë në karrierë këtë trofe të rëndësishëm.

“Kam përjetuar ndeshjen më të vështirë kundër Venusit,” ka thënë Muguruza.

 

 

 

Interesante