Ylli portugez i Los Blancos ka thyer edhe një tjetër rekord, duke u bërë i pari futbollist që në fanellën e një skuadre tund 100 rrjeta në Ligën e Kampionëve

21:42, 14 Shkurt 2018

Cristiano Ronaldo është bërë futbollisti i parë në histori që në Ligën e Kampionëve ka shënuar 100 gola për një skuadër.

Asi portugez këtë e arriti pas realizimit të penaltisë ndaj Paris Saint-Germain, në kuadër të 1/16 të garës më elitare të futbollit europian për klube.

Ronaldo tek Real Madrid është transferuar në vitin 2009, ndërsa që atëherë ka thyer rekorde dhe mban shumicën akoma, në pothuajse secilën garë që ka marrë pjesë.