14:35, 14 Mars 2018

Modelja e famshme e Victoria’s Secret ka zbuluar se ajo ka qenë në një “luftë” me trupin e saj pasi ka kaluar në një dietë rigoroze, transmeton Klan Kosova.

Pasi gjatë një sfilate e kanë akuzuar se dukej tepër e shëndoshë, 26 vjeçarja, Bridget Malcolm, ka treguar se si asaj më nuk i intereson pesha e saj.

“Mbaj mend kur e kam publikuar një fotografi dhe më kishin thënë se duhej të humbja peshë. Kjo nuk ishte hera e parë dhe as e fundit që ma kishin thënë këtë gjë”, ka shkruar ajo.

'I have gained weight and I do not give a f**k about it': Victoria's Secret model Bridget Malcolm reveals she has been 'at war' with her body as she 'throws away her scales' and vows to stop dieting; She posted this photo, tagged in Peru, with the caption, 'Workout at 11000 feet just happened... I think I need to go back to bed now' on October 31, 2016

 

Top model: Bridget has previously walked for Victoria's Secret in 2015 and 2016; She is seen here walking in the Victoria's Secret Fashion Show on November 10, 2015 in New York City

'I let go of any attempt to diet, and stopped having foods that were “bad” or “good”': Bridget said she has stopped restricting what she ate; She is seen here walking for Victoria's Secret in Paris on November 30, 2016, which was broadcast on CBS on December 5, 2016