23:27, 20 Prill 2017

Ministri i Punëve të Brendshme të Francës, Pierre Brandet ka thënë se është duke u hetuar motivi i sulmit në Champs Elysees, por që ka pohuar se teoria më e fuqishme është se ai ëhstë terrorist.

Brandet ka thënë se ka emrin e të dyshuarit që shtiu mbi policin dhe ka qenë i njohur për shërbimet e sigurisë, njofton The Sun, transmeton Klan Kosova.

Ai ka konfirmuar se sulmuesi është goditur për vdekje në tentativë për të ikur.

Interesante