Skuadra nga San Siro ka vazhduar me paraqitje jo të mira, duke humbur edhe ndeshjen ndaj Rijeka, por megjithatë mbetet në pozitën e parë në grup

21:05, 7 Dhjetor 2017

Milan ka pësuar humbje prej 2:0 nga Rijeka në ndeshjen e fundit të fazës së Grupeve të Ligës së Europës.

Golat për skuadrën vendëse i shënuan Jakov Puljic dhe Mario Gavranovic, ndërsa milanezët patën edhe mungesë rastesh.

Pas kësaj humbje Milan mban vendin e parë në Grupin D me 11 pikë, tri më shumë se sa AEK në vendin e dytë.