Gjiganti italian është shumë i interesuar që ta kthejë në San Siro anësorin e katalunasve, që nuk arritur të ketë impakt që këtë edicion në Camp Nou

23:00, 12 Tetor 2017

Milan është duke u bërë gati një ofertë për huazimin e anësorit të Barcelona, Gerard Deulofeu, për herë të dytë, qysh në janar.

Deulofeu kaloi pjesën e dytë të sezonit të shkuar si huazim tek Milan nga Everton, para se Barcelona të shfrytëzonte të drejtën për riblerje të 23 vjeçarit.

Megjithatë ai ka dështuar të përmbushë pritshmëritë që nga kthimi i tij në Camp Nou, dhe megjithëse Barca do të donte ta kishte deri në fund të sezonit, lojtari do më shumë minuta lojë.