8:58, 17 Korrik 2017

AC Milan po i afrohet nënshkrimit me sulmuesin e Real Madrid, Alvaro Morata, sipas Gazzetta dello Sport.

Kalimi te Milan do ta shënonte rikthimin e spanjollit në Serie A, ku kishte shkëlqyer në fanellënb e Juventus, dhe do t’iu bashkohej Leonardo Bonuccit, Lucas Biglias, Andre Silva, Franck Kessie dhe Hakan Calhanoglu si transferimet verore për Milan.

Interesante