18:38, 6 Prill 2017

Microsoft ka zbuluar detajet e projektit të tij shumë të përfolur “Project Scorpio”.

XBOX-i misterioz duket të jetë një nga lojërat më të fuqishme të bëra ndonëjherë, sipas specifikave të publikuara nga kompania, shkruan The Independent, transmeton Klan Kosova.

Shumë informata tjera pritet të dalin në muajt në vijim, por specifikat që tashmë kanë dalur e bëjnë këtë konsolën më të fuqishme në treg, duke i tejkaluar rivalët më të afërt, Play Station 4 Pro.

Megjithatë, Microsoft nuk e shfaqi dizajnin e konsolës së re dhe nuk tregoi se çfarë lojë do të mund të luhet në këtë model më të ri të XBOX.

stplwqj3f0vv8q8crasy

Interesante