9:01, 13 Prill 2017

Miami Heat ka dështuar që të kualifikohet për në fazën e play-off të NBA.

Kjo pavarësisht se ata fituan në duelin final për sezonin e rregullt, shkruan BBC, transmeton Klan Kosova.

Miami mposhti Washington Wizards 110 – 1-2, por që duhej ose Chikago Bulls apo Indiana Pacers që të mposhteshin në ndeshjet e tyre finale për tu kualifikuar nga Konferenca e Lindjes.

Chikago mposhti Brooklyn Nets dhe Indiana fitoi kundër Atlanta Hawks, me të dy skuadrat që kishin lojtarë duke pushuar.

Më poshtë mund të shihni top tetë çiftet, nga Konferenca e Lindjes dhe nga Konferenca e Perëndimit.

Konferenca e Lindjes:

Boston (1) v Chicago (8)

Cleveland (2) v Indiana (7)

Toronto (3) v Milwaukee (6)

Washington (4) v Atlanta (5)

Konferenca e Perëndimit:

Golden State (1) v Portland (8)

San Antonio (2) v Memphis (7)

Houston (3) v Oklahoma City (6)

Los Angeles Clippers (4) v Utah (5)

Top of Form

 

Interesante