Dy gjigantët e Premierligës janë të interesuar për të siguruar shërbimet e sulmuesit të napolitanëve

11:05, 19 Maj 2017

Manchester United dhe Tottenham do të sfidojnë tjetrin në betejën për të siguruar nënshkrimin e sulmuesit të Napoli, Dries Mertens.

29 vjecari ka shkëlqyer këtë edicion, duke shënuar 21 gola në 29 paraqitje këtë edicion të Serie A, ndërsa pesë të tjerë në Ligën e Kampionëve.

Napoli është raportuar t’i ketë ofruar 3 milionë euro në vit sulmuesit, por nuk dihet nëse ai do ta vazhdojë kontratën.

Interesante