15:42, 19 Qershor 2017

Kancelarja gjermane Angela Merkel tha sot se shpreson në një “marrëveshje të mirë” pas negociatave rreth Brexit.

Në këto bisedime të nisura sot Britania, BE-ja dhe 27 vendet anëtare të Bashkimit do të dëgjojnë me kujdes atë që dëshiron Britaninë, por në të njëjtën kohë dhe të mbrojnë interesat e tyre, raporton AP, transmeton Klan Kosova.

 

 

Interesante