Meçi mes kampionit të botës në peshat e rënda në boks dhe sfidantit të tij do të zhvillohet më 2018

17:39, 9 Nëntor 2017

Kampioni i botës në peshat e rënda në boks, Anthony Joshua, do të sfidohet nga Deontay Wilder vitin tjetër.

Lajmi është bërë i ditur nga promotori i Joshua, Eddie Hearn, por detajet tjera për këtë përballje nuk dihen ende.