9:32, 14 Janar 2018

Duket sikur marrëdhënia e Dakota Johnson dhe Chris Martin, dita ditës po bëhet më e fortë.

Aktorja 28-vjeçare dhe këngëtari 40-vjeçar u panë në një darkë, të premten në Malibu të Kalifornisë, transmeton Klan Kosova.

Dakota dhe Chris u vunë re teksa arritën me makinën e këngëtarit dhe të dy ishin në humor të mirë derisa po prisnin tryezën e tyre.

Kështë hera e parë që Dakota dhe Chris janë fotografuar së bashku!

Romantic evening: Dakota Johnson and Chris Martin are pictured together for the first time enjoying a date night in Malibu on FridayLow key: The duo arrived to Soho House in the 40-year-old musician's Jeep with Dakota covering her face in a bid to go unrecognizedOn the move: Her top, however, featured a gold and blue diamond pattern across a white field, and went well with the glinting necklace she had clasped onWord has it: A source told Us Weekly, that Dakota and Chris are 'definitely dating', saying: 'They've gotten to know each other really well and are very comfortable with one another'