15:25, 18 Maj 2017

Kampioni i peshave të lehta në UFC, Conor McGregor, ka bërë të ditur se ai e ka nënshkruar kontratën për t’u ndeshur me ish-pesë herë kampionin botëror të boksit në pesha të lehta, Floyd Mayweather, njofton Klan Kosova.

“Pjesa e parë dhe më e rëndësishmja e kësaj kontrate historike tashmë zyrtarisht është nënshkruar”, ka thënë 28 vjeçari McGregor për The Maclife.com.

“Urime të gjitha palëve të përfshira”.

Ai ka shtuar se tani i takon 40 vjeçarit Mayweather të nënshkruaj pjesën tjetër të kontratës.

Floyd Mayweather with belts

klankosova.tv

 

Interesante