17:01, 16 Korrik 2017

Roger Federer ka fituar titullin e tij të tetë në Wimbledon dhe njëherish është bërë tenisti më i vjetër që arrin ta fitojë këtë garë, pasi që e arriti këtë në moshën 35 vjeçare.

Ai fitoi Grand Slam-in e tij të nëntëmbëdhjetë pasi mposhti kroatin Marin Cilic me rezultat të pastër, 3:0 në sete (3:6, 1:6, 4:6).

Interesante