10:49, 1 Tetor 2017

Max Verstappen ka fituar Malaysian Grand Prix një ditë pas ditëlindjes së 20 të tij dhe pas një shfaqjeje dominuese në garën finale në Sepang.

Ai ka mposhtu vozitësin Lewis Hamilton që është renditur i dyti, Daniel Riccardo i treti, kurse në vendin e katërt ka përfunduar Sebastian Vettel, shkruan Independent, përcjellë Klan Kosova.

Në anën tjetër Kimi Raikkonen nuk është parë fare në fillim, pasi që ka pasur edhe telashe me makinën.