9:00, 13 Tetor 2017

Nëse jeni një nga personat e pafatë që vuani nga rënia e tepruar e flokëve, nuk duhet të shqetësoheni më.

Nëse nuk e keni ditur, ekziston një maskë natyrale e cila ndihmon që të ndaloni rënien e pakontrolluar të flokëve, ashtu si edhe ndihmon në rritjen e shpejtë të tyre.

Më e mira e kësaj maske është se nuk ju merr shumë kohë, është krejtësisht natyrale dhe mund ta përgatisni në rehatinë e shtëpisë suaj, transmeton Klan Kosova.

Çfarë ju duhet?

Gjysmë banana

Gjysmë filxhani birrë

1 të verdhë të vezës

1 lugë gjelle mjaltë

Si ta përgatisni këtë maskë?

Përzieni të gjithë përbërësit në një mikser (blender) dhe përfundoi. Vendoseni këtë maskë në pjesët ku jeni keni problem me rënien e flokëve dhe lëreni të qëndrojë për disa orë.

Mos u shqetësoni nëse ju djeg lëkura e kokës – është një shenjë se kjo maskë po funksionon.

Përsëriteni  këtë proces çdo ditë dhe do të shihni përmirësime shumë të mëdha në vetëm