10:16, 13 Tetor 2017

Futbollisti i Barcelonës, Javier Mascherano, mund të largohet nga Barcelona në fund të stinorit.

“Ende kam kontratë me klubin, por është e qartë që ndoshta posa të përfundojë sezoni, do të shoh se ç’do të bëj”, tha ai në një intervistë për TyC Sports.

“Por ende nuk kam folur me askënd”.

“Do të kem kohë të mendohem”.

“Është mëse e qartë që luaj më pak tek klubi im, sepse kam dy qendërmbrojtës që janë më të mirë”.

“Do të provoj të luftoj për vendin tim, dhe mbi të gjitha, të jem gati kur më thërrasin”.