11:00, 14 Qershor 2018

Sulmuesi i Manchester United, Anthony Martial, dëshiron që të largohet nga klubi këtë verë, sipas agjentit të tij, Philip Lamboley.

Ai po ashtu ka pohuar se Djajtë e Kuq duan t’ia zgjasin kontratën, dhe nuk dëshirojnë që francezi të largohet.

“Nuk kemi arritur një marrëveshje për disa uuaj”, ka thënë Lamboley.

“Pasi i ka menduar të gjithë faktorët dhe mundësitë, Anthony dëshiron që ta lë Manchester United-in”, ka vijuar ai për gazetën franceze RMC Sport.

“Ka shumë faktorë, por tani për tani është shumë herët që të flitet për to”.