13:18, 21 Prill 2017
Gjykata e Tiranës ka dënuar me 7 vjet e gjysmë burg Mark Frrokun, për akuzën e pastrimit të parave.

Ndërkohë, gjykata e shpalli të pafajshëm ish-deputetin për akuzën e vrasjes në Belgjikë.

Mark Frroku u shpall fajtor për fshehje të pasurisë dhe ndërtim pa leje. Për 4 vjet, Frroku nuk ka të drejtë të ushtrojë funksione publike, shkruan TCH, përcjellë Klan Kosova.

Interesante