16:49, 9 Maj 2018

Tenisti, Kyle Edmund e ka befasuar Novak Gjokoviqin.

Tenisti më i mirë britanik e ka mposhtur kampion e 12 Grand Slam, shkruan BBC, përcjell Klan Kosova.

23 vjeçari e ka mposhtur serbin, 30 vjeçar brenda 40 minutave me rezultatin 6:3, 2:6 dhe 6:3, për çka do të ngjitet në top 20-shën botërore.

Në raundin tjetër të Madrid Open, ai do të përballet me David Goffin, i cili mposhti Robin Hasse me 7:5 dhe 6:3.

“Ishte përvojë shumë e mirë ta mposhtësh Gjokoviqin, ai është legjendë e kësaj loje”, ka thënë Edmund pas përfundimit të ndeshjes./Klan Kosova/