9:00, 13 Tetor 2017

Deputeti nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Mërgim Lushtaku është takuar me presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta.

Lajmin për takimin me të parin e Shqipërisë, deputeti i PDK-së e ka bërë të ditur në një postim në llogarinë e tij në Facebook të cilit ia ka bashkëngjitur edhe një fotografi.

“Me presidentin tonë” ka shkruar ai.

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta gjatë vizitës dyditore në Kosovë është takuar me homologun e tij, Hashim Thaçi, kryeministrin Ramush Haradinaj, kryekuvendarin Kadri Veseli si dhe liderë partiak, njofton Klan Kosova.