Skuadra nga Anfield Road do që ta tranferojë kolumbianin në radhët e veta gjatë verës

liverpool
10:02, 21 Prill 2017

Liverpool është skuadra më e fundit që ka treguar interesim për të transferuar sulmuesin e Sampdoria, Luis Muriel.

Kolumbiani ka shënuar 10 gola në 29 ndeshje në Serie A këtë edicion, dy gola të tjerë në Coppa Italia, dhe është i lidhur me një varg skuadrash të Europës.

Inter, Roma, Atletico Madrid dhe Sevilla janë skuadrat të cilat tash e një kohë janë interesuar për të siguruar shërbimet e tij.

Interesante