15:10, 10 Maj 2018

Liverpool po shpreson që t’i mposhtë rivalët e vet anglezë në mënyrë që të nënshkruajë me talentin e Portos, Diogo Leite, raporton The Guardian.

Arsenal raportohet se është i gatshëm që t’i paguajë 15 milionë euro, aq sa është klauzola e lirimit të lojtarit, por rrezikon që 19 vjeçari t’iu rrëshqasë nga duart.

Qendërmbrojtësi është përcjellë edhe nga Të Kuqtë, dhe ai së fundi besohet se është më së afërmi që t’iu bashkohet finalistëve të Ligës së Kampionëve, para se të huzaohet gjetkë stinorin tjetër.