Kosovarët arritën të fitojnë përballjen e Ligës së Kampionëve në futsall, ndaj kampionit të Francës

20:03, 12 Tetor 2017

Liburni i Gjakovës e ka mposhtur kampionin e Francës, Garges Djibson, me rezultat 6:4.

Skuadra kosovare u tregua tepër e fortë për francezët, në ndeshjen e zhvilluar në kuadër të Ligës së Kampionëve në futsall.

Në fitoren e gjakovarëve shkëlqyen Halim Selmanaj dhe Ramadal Alaj, ndërsa kjo fitore u jep shtysë për të kaluar në fazën tjetër.