16:00, 7 Dhjetor 2017

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, përballet me një situatë të vështirë në derbin e së shtunës ndaj Sevillës.

Kjo për arsye se atij do t’i dalë punë në fazën e mbrojtjes, pas lëndimit të Rafael Varane i cili u lëndua në mesjavë në ndeshjen ndaj Borussia Dortmundit në kuadër të Ligës së Kampionëve.

E përpos francezit, mbretërit përballen edhe me mungesën e Sergio Ramos, Dani Carvajal dhe Casemiros.