14:00, 14 Qershor 2018

Lemar është afër që të bëhet lojtari më i shtrenjtë në histori të Atletico Madrid.

Ata do të paguajnë mes 70 dhe 80 milionë euro për francezin e Monakos, dhe kjo shumë do ta kalojë atë që madrilenët e i kishin paguar për Diego Costa-n.

Më poshtë keni listën e pestë lojtarëve që i kanë kushtuar më së shtrenjti Atletico Madrid-it:

1.Lemar – 70-80 milionë euro

2.Diego Costa – 55 milionë euro

3.Falcao – 40 milionë euro

4.Vitolo – 36 milionë euro

5.Jackson Martinez – 35 milionë euro