18:00, 21 Prill 2017

Shumë herë, gratë mund të ndjehen jo rehat për shkak të erës vaginale, që mund të ndryshojë gjatë ciklit menstrual, dhe mund të jetë veçanërisht e dukshme menjëherë pas raportit seksual.

Djersitja është normale dhe mund të shkaktojë edhe erë vaginale.

Nëse ju shikoni sekret të bardhë ose të verdhë dhe ndjeni një ndjesi djegie dhe acarim ose kruarje, era vaginale mund të jetë një shenjë se ju keni një infeksion, transmeton Klan Kosova.

Soda bikarbone ose ndryshe e njohur si soda e bukës ndihmon shumë për të balancuar pH në trupin tuaj, dhe kur niveli i pH është në ekuilibër, era vaginale do të zhduket.

Më poshtë është një ide se si mund ta lehtësoni erën e keqe të vaginës suaj, vetëm më sodë bikarbone:

Thjesht shtoni gjysmë filxhani sode buke në vaskën tuaj. Lani pjesën tuaj të poshtme të trupit tuaj dhe më pas thajeni me një peshqir.

Kjo do të ju ndihmojë që të largoni infeksionin dhe ta largoni erën e keqe të vaginës suaj.

Interesante