15:51, 19 Tetor 2017

Një fotografi që është shpërndarë mijëra herë gjatë ditës është një krahasim mes portugezëve, Luis Nani dhe Cristiano Ronaldo.

Aty jepen statistikat për dy futbollistët në 100 ndeshjet e para në premier ligën angleze.

Sipas këtyre statistikave, Cristiano Ronaldo ishte pak më i dobët se Luis Nani.

Ky i fundit pas 100 ndeshjeve në ligën premier, kishte 19 gola dhe 33 asistime, kurse Ronaldo po aq gola e 12 asistime.

Nëse i krahasojmë tash në vitin 2017-të, Nani mbetet shumë larg futbollistit të Real Madridit.

klankosova.tv