Asi portugez, në rrugën drejt Topit të Artë, do të ketë konkurrencën e tre sulmuesve të tri skuadrave tjera që kanë prekur gjysmëfinalen e Champions

9:50, 21 Prill 2017

Cristiano Ronaldo është favorit kryesor për të marrë Topin e Artë edhe për këtë vit.

Asi portugez ka pasur një edicion me ulje-ngritje deri tani, por ka shkëlqyer në rastet kyçe për Los Blancos.

Ndërsa, pretendentë të tjerë për këtë çmim janë edhe Antoine Griezmann, Paulo Dybala dhe Kylian Mbappé.

Interesante