17:19, 14 Korrik 2017

Marin Çiliq është finalisti i parë i edicionit të sivjetmë të turneut në Wimbledon.

Ai e mposhti amerikanin Sam Querrey me rezultat 3:1 (6:7, 6:4, 7:6, 7:5), njofton Klan Kosova.

Në gjysmëfinalen tjetër takohen Roger Federer dhe Tomas Berdych.

Interesante