21:04, 19 Gusht 2017

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll sonte po luan ndeshjen vendimtare në parakualifikimet për Botërorin “Kina 2019”, kundër ekipit të Estonisë, njofton Klan Kosova.

Kosovës i nevojitet fitore më mbi pesë pikë në këtë ndeshje për t’u kualifikuar tutje.

Në Pallatin e Rinisë, ku po luhet ndeshja ka një atmosferë impozante dhe salla është e mbushur me tifozë.

Për ta shikuar Kosovën kanë shkuar edhe shumë fytyra të njohura, mes tyre edhe shumë politikanë.

Kujtojmë se Kosova ndeshjen e parë me Estonin e ka humbur.

Image may contain: 1 person, basketball court

klankosova.tv

Interesante