20:48, 8 Janar 2018

Përfaqësuesja e Kosovës në hendboll po i vazhdon përgatitjet intensive para ndeshjeve eliminatore për Kampionatin Botëror.

Për 15 ditë me rradhë, reprezentuesit e Kosovës, selektori Taip Ramadani ka stërvitur 23 hendbollistët për ndeshjet kualifikuese.

Ndeshjet e fazës së parë kualifikuese, Kosova do t’i luajë në Portugali, ku veç nikoqirit do të përballet edhe me Poloninë dhe Qipron.

Kronikë nga Jon Ajeti.