22:16, 1 Shtator 2017

Përzgjedhësi i Norvegjisë U-21, Leif Gunnar Smerud, është shprehur shumë i zhgënjyer pas humbjes me Kosovën

Ai ka deklaruar që skuadra e tij i dha shumë hapësira kundërshtarit.

“Kosova tregoi karakter të madh që nga fillimi e deri në fund. Kjo ishte një fitore e merituar e tyre”, deklaroi Smerud pas ndeshjes, shkruan Gazeta Olle.

“Kosova nuk u dorëzua kurrë. Ata kanë lojtarë shumë të mirë dhe kjo është arsyeja se pse fituan. Ne iu dhamë shanse dhe ata i shfrytëzuan”. /Express/

 

Interesante