13:36, 24 Gusht 2017

Pak më parë, në Mynih të Gjermanisë është hedhur shorti për kualifikimet e Kampionatit Botëror “Kina 2019” në Basketboll duke nxjerrë edhe kundërshtarët e Kosovës.

Kosova do të jetë në grupin C duke patur përballë Poloninë, Lituaninë dhe Hungarinë.

Interesante