17:05, 13 Janar 2018

Albin Kurti, kandidati i vetëm për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, ka shpalosur platformën e tij për udhëheqjen e Vetëvendosjes në vitet e ardhshme, njofton Klan Kosova.

Por të pranishëm për ta dëgjuar atë nuk ishin të gjithë deputetët e Vetëvendosjes.

Nga 32 deputetë sa janë në Parlament, vetëm 16 prej tyre kanë qenë të pranishëm në prezantimin e platformës së Kurtit.

Aty ishin vetëm Glauk Konjufca, Fatmire Kollqaku, Albulena Haxhiu, Xhelal Sveqla, Fitore Pacolli, Arbërie Nagafci, Sali Zyba, Ali Lajçi, Adem Mikullovci, Liburn Aliu, Besa Baftiu, Valon Ramadani, Arber Rexha, Saranda Bogujevci, Sami Kurteshi dhe Smajl Kurteshi.

klankosova.tv