9:01, 13 Shkurt 2018

Golden State Warriors ka fituar me rezultat 129-83 ndaj Phoenix Suns.

Pavarësisht se më së shumti pikë në ndeshje shënoi Elfrid Payton, 29 sosh, ishte loja kolektive e GSW-së që rezultoi tejet vendimtare.

Stephen Curry shënoi 22 pikë, Omar Casspi 19 pikë e 10 kërcime, dhe Kevin Durant 17.