8:19, 8 Maj 2017

Kampionët në fuqi, Cleveland Cavaliers, kanë eliminuar Toronto Raptors duke përmbyllur serinë ndaj tyre me rezultat 4:0.

Ata shënuan  mbrëmë fitore 102-109 si mysafirë të kanadezëve, njofton Klan Kosova.

LeBron James shkëlqeu me 35 pikë, gjashtë asistime dhe 9 kërcime ndërkaq për Toronton më i mirë ishte Ibaka me 23 pikë.

Cavs në finalen e konferencës lindore do ta presin fituesin e serisë Boston Celtics- Ëashington Ëizards.

https://www.youtube.com/watch?v=mAzj_US9iCM

Interesante