Zonja e Vjetër pret në tempullin e saj gjigantin anglez, në ndeshjen e parë të kësaj xhiroje të garës më elitare të futbollit europian për klube

19:30, 13 Shkurt 2018

Juventus dhe Tottenham Hotspur do të përballen në kuadër të xhiros së radhës të Ligës së Kampionëve.

Të dy trajnerët pritet të zbresin në fushën e blertë me formacionet më të mira që kanë në dispozicion.

 

Juventus XI: Buffon; De Sciglio, Benatia, Chiellini, Alex Sandro; Khedira, Pjanic, Bernardeschi; Mandzukic, Higuain, Costa

Tottenham XI: Lloris; Aurier, Sanchez, Vertonghen, Davies; Dembele, Dier, Eriksen; Lamela, Kane, Alli