11:57, 14 Janar 2018

Shefi i kompanisë Amazon, Jeff Bezos, ka pasuri prej 86.1 miliardë euro, sipas Bloomberg, njofton Klan Kosova.

Kjo kalon rekordin e mbajtur nga pronari i Microsoft, Bill Gates, dhe tani Bezos është personi më i pasur në histori.

Shumica e pasurisë së Bezos, rreth 64.6 miliardë, vjen nga aksionet e tij në Amazon.

Kompani të tjera të rëndësishme të Bezos janë edhe gazeta Washington Post dhe kompania e zbulimeve hapësinore, Blue Origin.

klankosova.tv